Slovo starostky - Květen 2019

Slovo starostky 1

Informace o dění v obci

Vážení spoluobčané,

půl roku od voleb je za námi a já bych vás chtěla seznámit s tím, co se za tuto dobu  na obci dělo, děje a bude dít. Ne všechny informace se totiž mezi vás dostanou.

Často se s mnohými z vás osobně setkávám, potkáváme se na různých akcích, na úřadě nebo jen tak náhodou na vesnici. Ráda si vždy vyslechnu vaše připomínky a názory, jsem za ně  vděčna a hlavně jsou pro mě inspirací k práci a mnohdy i důvodem k zamyšlení.

Mnoho z vás se na nás obrací s otázkou, kdy bude mít  Ostravice znovu svou zubní ordinaci. Problém se zubní ordinací je dost zapeklitý. Samotného zubaře bychom našli, bohužel ale nejsou peníze potřebné  na vybavení ordinace. Přesto neházíme flintu do žita a snažíme se najít nějaké řešení. Podobně jsme na tom i s lékárnou. Stávající lékárna ukončila  provoz na konci minulého kalendářního roku, následně jsme vypsali nabídku k pronájmu prostor pro další lékárníky a oslovili jsme  různé sítě lékáren, ty však neprojevily  o provoz lékárny v Ostravici zájem. Proto jsme se rozhodli, že u nás aspoň zřídíme tzv. výdejnu léků. Sice se v ní nemíchají léky, ale na druhou stranu není tak náročná na provoz a lidé si v ní zakoupí léky, které jsou volně k prodeji. V současné době hledáme provozovatele, snad se nám to brzy podaří.

Intenzivně řešíme problematiku stavby mostku u mateřské školy přes potok Bahník. Mostek byl loni uznán jako havarijní a musel se zbourat, nyní jsme před jeho novou výstavbou. Vyřizujeme stavební povolení, projektovou dokumentaci, jsme připraveni vyhlásit výběrové řízení na dodavatele stavby. A hned poté se začne stavět.

V mateřské škole řešíme nevyhovující stav kuchyně. Chtěli bychom zoptimalizovat stav stravování našich dětí tak, aby pro mateřskou i základní školu fungovala jedna efektivní kuchyně splňující všechny požadavky moderního stravování.

Zabýváme  se rovněž problematickou dopravní situací v obci a hledáme řešení, jak ji zklidnit. Scházíme se s vedením Moravskoslezského kraje i se starosty Bílé a Starých Hamer. Je to běh na dlouhou trať, na jejímž konci by měl být způsob, jak odklonit těžkou dopravu ze všech tří obcí.

Z čeho mám radost, jsou naše nové obecní webové stránky, které jsme spustili. Jsou modernější, přehlednější a uživatelsky nenáročné. Zvu vás k jejich časté návštěvě a doufám, že se budou líbit. Mnozí z vás si již také možná zvykli používat mobilní aplikaci Zlepšeme Česko, která by měla zajistit rychlý přísun informací hlavně tam, kde není zcela slyšet místní rozhlas.

Snažíme se zlepšit také naše odpadové hospodářství. Se společností Eko-kom připravujeme analýzu, jak podpořit třídění odpadu v naší obci. Rozšířili jsme provozní dobu sběrného dvoru a zvažujeme navýšení počtu popelnic na tříděný odpad.

Abychom k vám lépe dostali všechny potřebné informace, plánujeme zřízení elektronických úředních a informačních desek a tabulí. V praxi by to vypadalo tak, že na třech místech by byly panely a lidé by si na místě u nich zjistili vše, co je zajímá. Chceme se zaměřit i na rekonstrukci veřejného osvětlení a vybudování nového. Tímto krokem snížíme energetickou náročnost světel.

Samozřejmě pracujeme na přípravě oblíbených akcí. V červnu se můžete těšit na oblíbenou soutěž heligonkářů, která se letos bude poprvé konat v Beskydském pivovárku, a již nyní bych vás chtěla srdečně pozvat na  tradiční Den obce Ostravice, který proběhne v sobotu 13. července.

Snad nás po docela chladném a deštivém měsíci květnu bude čekat slunečný a teplý červen a následně i celé léto.  Ať už  ho budete prožívat při práci,  na zahrádce anebo třeba při sportu, ať už se budete procházet  našimi lesy anebo třeba zavítáte do některé ze zdejších kavárniček či hospůdek, buďte na Ostravici spokojeni a šťastni.

Mgr. Pavlína Stankayová, starostka obce Ostravice

Datum vložení: 27. 5. 2019 15:57
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2019 16:09

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024
pátek 29. 3. déšť se sněhem 14/3 °C
sobota 30. 3. skoro jasno 19/9 °C

Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Vidíš-li v březnu žluté kvítí v přírodě, můžeš semeno spokojeně síti.