Bučací potok - přírodní rezervace

Přírodní rezervace Bučací potok je jedinečně utvářené koryto Bučacího potoka, který je levostranným přítokem řeky Ostravice.

Vrstvy tvrdších a odolnějších tzv. godulských pískovců zde vytvářejí stupně a vodopády. Bučací potok pramení v nadmořské výšce 1110 m pod sedlem mezi Malým Smrkem a Smrkem. V okolí se nacházejí staré bukové porosty s javorem klenem. V roce 2004 zde byla vyhlášená přírodní rezervace Bučací potok, která zaujímá větší část toku, o rozloze 35 ha.

V okolí Bučacího potoka se nachází Bučací vodopády, jedny v největších kaskádových vodopádů v této části Karpat. Samotné vodopády jsou nad lesní cestou přibližně ve výšce 780 až 825 m. Kaskáda Bučacího potoka je přibližně 44 m vysoká, ale za vodopády se považují pouze dva nejvyšší skalní převisy o výškách 3,6 m a  6,4 m. Pod vodopády je větší plocha pro odpočinutí.

K Bučacím vodopádům se dostaneme pokud půjdeme z Ostravice po červené značce směrem na horu Smrk. Nad rozcestím Skalka opustíme červenou značku a odbočíme doleva. Vede tudy turisticky neznačená místní stezka k vodopádům, která však není zaznačená ani na mapách.

Datum vložení: 19. 3. 2019 19:17
Datum poslední aktualizace: 26. 3. 2019 13:04

20. 6. 2019

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 16 až 12°C.

V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Červen dává jahody a senoseč.