Sochovy národopisné slavnosti

Sochovy národopisné slavnosti  3

V sobotu 20. srpna 2022 ve Lhotce pod Ondřejníkem

Sochovy národopisné slavnosti

Srdečně vás  zveme na XXVII. ročník Sochových národopisných slavností, které se uskuteční v sobotu 20. srpna 2022 ve Lhotce pod Ondřejníkem v areálu u školy.

Slavnosti zahájíme jako obvykle ve 13:30 u pamětní desky Vincence Sochy, která se nachází na obecním úřadu. Průvodem se přesuneme do areálu u školky, kde bude probíhat zbytek programu. V pořadu „To su moje litery“ se představí dětské soubory Valášek, Malá Ostravica, Ostravička, Malý Grunik, Malá Ondřejnica a Dětský soubor Heleny Salichové. Následuje pořad dospělých souborů „Ja sem maly VELKY drateniček“, ve kterém vystoupí soubory Valašský vojvoda, Ostravica, Ondřejnica, Suszanie, Vrčka a samozřejmě nebudou chybět také domácí Pilky. Ty oslavily v loňském roce významné jubileum, a tak si jejich vystoupení vychutnáme také v samostatném medailonu. Mezi jubilanty se letos přidává i dětský soubor Valášek z nedalekých Kozlovic, kterému bude patřit v programu na hlavním pódiu také vlastní blok. Večer bude patřit našim hostům, a to cimbálové muzice Danaj ze Strážnice a valašskému folklornímu souboru Jasénka ze Vsetína. Mimo hlavní program si můžete poslechnout muziky zúčastněných souborů, které budou během celého dne vyhrávat na pódiu za školou. V neděli v 9:00 se bude konat v místní kapli Navštívení Panny Marie mše svatá obětovaná za Vincence Sochu.

Pořadateli akce jsou Klub žen z.s. a Svaz měst a obcí povodí Ondřejnice ve spolupráci s Obcí Lhotka za finanční podpory Moravskoslezského kraje. Přijďte strávit příjemný den na sklonku prázdnin k nám do Lhotky, potěšit se krásou lidových písní a tanců nejen z našeho regionu, pochutnat si na nejrůznějších dobrotách, zazpívat si a zatančit při večerní zábavě nebo jen tak si popovídat s přáteli, kterých na „Sochovkách“ potkáte určitě mnoho.

Pro návštěvníky festivalu bude k dispozici zdarma také speciální autobus:

13:00 Frýdlant n. O., žel.st. – Metylovice, kostel – Palkovice, Tomis – Lhotka

13:45 Kozlovice (OÚ) – Lhotka

22:00 Lhotka - Frýdlant n. O.,žel.st. - Frýdek-Místek, Slezan 03 - Palkovice, Tomis

23:00 Lhotka – Kozlovice

Datum vložení: 4. 8. 2022 8:49
Datum poslední aktualizace: 4. 8. 2022 8:50

dnes, sobota 27. 4. 2024
oblačno 14 °C 4 °C
pondělí 29. 4. zataženo 21/9 °C
úterý 30. 4. jasno 22/10 °C

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.