Policejní dopoledne v srdci přírody

Letní tábor Košárky

Letní tábor Košárky – Policejní dopoledne v srdci přírody

Krásné slunečné středeční dopoledne strávili preventisté Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje společně s policisty z oddělení hlídkové služby Frýdek – Místek v Beskydech ve Starých Hamrech – Košárkách na dětském letním táboře.

Pro děti byla připravena laserová střelnice, kde si mohli vyzkoušet simulaci střelby ze služební zbraně. Policisté z hlídkové služby předvedli dětem svou výstroj, výzbroj a služební techniku, kterou využívají při výkonu služby. Táborníci si vyzkoušeli balistickou vestu, štít a přilbu. Prohlédli si donucovací prostředky a velmi atraktivní se stala prohlídka vozidla Policie ČR a dlouhých služebních zbraní.  Také si otestovali jaké to je, když se řidič musí podrobit povinné dechové zkoušce. Policejní preventisté nechali děti zažít,  pomocí simulačních brýlí, jak se člověk cítí, když je pod vlivem alkoholu, marihuany či silné únavy. Po navození toho stavu, pomocí brýlí, si děti prošly připravenou dráhou, na jejímž konci se pokusily o svůj autogram.

Toto „policejní dopoledne“ si děti i jejich táboroví vedoucí náramně užili s velkou dávkou zábavy, ale také nově načerpaných informací týkajících se jejich bezpečnosti.

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení prevence
nprap. Bc. Vladimíra Faferková
13. července 2022

Leták

Letní tábor Košárky.docx
Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 212,17 kB
Datum vložení: 14. 7. 2022 9:22
Datum poslední aktualizace: 14. 7. 2022 9:26

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024
pátek 29. 3. déšť se sněhem 14/3 °C
sobota 30. 3. skoro jasno 19/9 °C

Březnové slunce má krátké ruce.

Vidíš-li v březnu žluté kvítí v přírodě, můžeš semeno spokojeně síti.