Ředitelství silnic a dálnic ČR informuje

Ředitelství silnic a dálnic ČR informuje 1

Ve Frýdku-Místku pokračuje propojení dvou dálnic a stavba obchvatu

Ve Frýdku-Místku pokračuje propojení dvou dálnic a stavba obchvatu

Probíhající stavba obchvatu Frýdku-Místku je rozdělena dvěma etapami, které navazují
na připravované propojení dálnic D56 a D48 západně od města. Zprovoznění všech úseků nastane v příštím roce, zatímco nyní plynule pokračují práce na několika stanovištích současně.

Podél budoucího připojení dálnice D56 k dálnici D48 je aktuálně plánována pokládka zpevněného kameniva a provádění armovaného násypu. U mostu přes Kvapilovu ulici tento týden dojde
k odbednění a montáži skruže, zatímco další skupina pracovníků na estakádě zařídí založení nosných konstrukcí polí včetně dalšího předpínání a odbedňování konstrukcí u polí navazujících. Opěrná zeď Palkovické ulice se do neděle dočká výztuže a spádového betonu.

Rušno je i na první etapě obchvatu, kde v území mimoúrovňového křížení Olešná vznikne nový propustek doplněný odvodňovacími žlaby. Na mostě přes stavěnou dálnici D48 bude kromě izolací proveden zásyp rubu opěr. Mostní přeložka oblasti Místeckého lesa se blíží k hlavní prohlídce
a hlavně k zátěžové zkoušce. Před měřeným zatížením se tento týden stihnou dokončit římsy, upravit plochy pod mostem a zalít asfaltové zálivky.

Více podobných informací najdete přednostně na krajském Twitteru ŘSD ČR:

- https://twitter.com/RSD_Olomoucky

- https://twitter.com/RSD_MSlezsky (kliknout nebo adresu zkopírovat do adresního řádku).

Děkuji Vám za pomoc při informování čtenářů, posluchačů a diváků o pokračování prací.

Hezký den

Mgr. Miroslav Mazal

tým komunikace

Ředitelství silnic a dálnic ČR

Wolkerova 951/24a

Olomouc 779 00

mobil: 607 053 978

www.rsd.cz, miroslav.mazal@rsd.cz

Datum vložení: 27. 5. 2021 12:33
Datum poslední aktualizace: 27. 5. 2021 12:37

neděle 21. 4. mírné sněžení 1/-1 °C
pondělí 22. 4. zataženo 4/-3 °C

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.