MS kraj – děti se na campu seznámily s práci policie ČR

MS kraj – děti se na campu seznámily s práci policie ČR 1

Dětský letní camp

MS kraj – děti se na campu seznámily s práci policie ČR

Hry a zábava patří k létu, které je již v plném proudu, zejména pak pro děti. Mnohé děti si v těchto dnech užívají na letních táborech a campech. Zde se každý den učí něčemu novému. Stejně tomu tak bylo na letním campu v Palkovicích. Za celkem 21 dětmi, převážně 1. stupně ZŠ, přijela preventistka Policie ČR a zpříjemnila jim dne 7. července 2021 slunné dopoledne.

Děti si v prvním hodinovém bloku poslechly přednášku o práci Policie ČR, kde si mohly prohlídnout pomůcky policistů, jako jsou např. pouta, zastavovací terč, teleskopický obušek, reflexní vestu apod.

V druhé části si sami zahrály na malé policisty. Vytvořili jsme si fiktivní místo činu obehnané policejní páskou, kde děti plnily jednotlivé dílčí úkoly. Vyhotovily si svůj první otisk prstu, prošly si stezku se simulačními únavovými brýlemi, zdokonalily si svou bystrost při popisu ztracené Aničky, plnily další písemné a hravé nejen postřehové úkoly.

Protože byly děti velice šikovné a aktivně se zapojovaly do mnohdy nelehkých úkolů, závěrem obdržely dárky ve formě omalovánek, pexes, hraček apod.

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
nprap. Lucie Galiová
vrchní inspektor oddělení prevence
7. července 2021

Datum vložení: 7. 7. 2021 15:00
Datum poslední aktualizace: 7. 7. 2021 15:20

dnes, pátek 29. 3. 2024
sobota 30. 3. jasno 19/9 °C
pondělí 1. 4. slabý déšť 20/8 °C

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

V březnu sýkorka volá: rozsívej, rozsívej.