Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí, odbor regionálního rozvoje a stavební úřad

Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí, odbor regionálního rozvoje a stavební úřad 1

Informace pro vlastníky kulturních památek

Informace pro vlastníky kulturních památek

Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí, odbor regionálního rozvoje a stavební úřad, jako příslušný orgán státní památkové péče na území obce s rozšířenou působností (ORP) Frýdlant na Ostravicí, tj. na území obcí Bílá, Čeladná, Janovice, Frýdlant nad Ostravicí, Kunčice pod Ondřejníkem, Malenovice, Metylovice, Ostravice, Pržno, Pstruží a Staré Hamry, tímto informuje, že vlastníci kulturních památek evidovaných v ústředním seznamu kulturních památek mají možnost požádat o poskytnutí finančního příspěvku z programu Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností  (dále jen „Program“).

Celková výška kvóty určená pro ORP Frýdlant nad Ostravicí na rok 2021 činí 193 tis. Kč. Minimální finanční podíl žadatele činí 20% z nákladů, k nimž se váže příspěvek.

Program je určen na stavební obnovu a restaurování nemovitých kulturních památek, příp. movitých kulturních památek pevně spojených se stavbou kulturní památky (např. varhany) nebo na obnovu movitých kulturních památek, která není restaurováním (např. obnova strojů). Realizace projektu musí být zahájena a ukončena                         v roce poskytnutí příspěvku, tj. 2021. Z Programu nelze hradit např. modernizace objektů, tj. zateplování, vytápění, elektroinstalace, rozvody vody, splašková kanalizace, plynofikace, vzduchotechnika, sanitární technika, výplně otvorů z plastu nebo typu EURO (okna, dveře, výkladce), izolační dvojskla a trojskla, protipožární okna, dveře a stěny; nástavby a přístavby objektů, půdní vestavby, provizorní úpravy objektů (např. provizorní konstrukce krovu); jiné úpravy prováděné v zájmu vlastníka; úpravy veřejných prostranství (cesty, ulice, chodníky), terénní úpravy, sadové a parkové úpravy zeleně; kopie sochařských děl a výdusky.

Žádost o příspěvek se podává na adresu Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí, odbor regionálního rozvoje a stavební úřad, orgán stání památkové péče, Náměstí 3, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí na předepsaném formuláři,  včetně předepsaných příloh, a to do 28.02.2021. Žádost vč. seznamu předepsaných dokladů, a další formuláře, si vlastníci kulturních památek mají  možnost stáhnout na stránkách Ministerstva kultury České republiky v sekci Kulturní dědictví – památková péče – dotační programy https://www.mkcr.cz/podpora-obnovy-kulturnich-pamatek-prostrednictvim-obci-s-rozsirenou-pusobnosti-274.html.

Upozorňujeme vlastníky, že jednou z povinných příloh je závazné stanovisko orgánu státní památkové péče k zamýšlené obnově kulturní památky a rozhodnutí nebo jiné opatření stavebního úřadu, pokud je podle stavebního zákona vyžadováno.

Případné dotazy Vám zodpoví Ing. Taťána Peřichová, odbor regionálního rozvoje a stavební úřad, Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí, tel.: 558 604 156, e-mail:tperichova@frydlantno.cz.

Datum vložení: 26. 1. 2021 10:37
Datum poslední aktualizace: 26. 1. 2021 10:40

neděle 21. 4. mírné sněžení 0/-2 °C
pondělí 22. 4. mírné sněžení 1/-1 °C

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.