Máte starý kotel? Kotlíkové dotace Vám zaplatí až 95% nákladů na pořízení nového kotle!

Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR 1

Informace o dotacích na výměnu starých neekologických kotlů

Vážení občané,

rádi bychom Vám zprostředkovali informace o dotacích na výměnu starých neekologických kotlů, které připravilo Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR. Zákaz provozu starých neekologických kotlů, které nedosahují alespoň 3. emisní třídy, začne platit 1. září 2022, tedy za necelý rok. Naším cílem je dosáhnout co nejrychlejšího stažení těchto starých kotlů, které nám prokazatelně znečišťují ovzduší, a občanům nabídnout pomocnou ruku při jejich výměně.

Za tímto účelem Ministerstvo životního prostředí připravilo přehledný informační materiál. Materiál je dostupný ke stažení na následujícím odkazu.

K dispozici jsou pro Vás i další informační materiály, např. k nové etapě programu Nová zelená úsporám, kde bude příjem žádostí zahájen 12. října. Materiály jsou k dispozici ZDE.

Dotace budou poskytovat krajské úřady. Kontaktujte v případě potřeby svůj krajský úřad.

Ing. Alena Bačáková, investiční oddělení

Datum vložení: 7. 10. 2021 13:11
Datum poslední aktualizace: 7. 10. 2021 13:53

dnes, čtvrtek 18. 4. 2024
pátek 19. 4. déšť se sněhem 7/-1 °C

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Ženská chuť, panská láska a dubnové počasí vždy nestálé bývá.