JAK TO VIDÍ PĚSTOUNI?

JAK TO VIDÍ PĚSTOUNI? 1

Beseda – 13. 10. 2022

JAK TO VIDÍ PĚSTOUNI?

Odbor sociálních věcí Městského úřadu ve Frýdlantu nad Ostravicí se dlouhodobě aktivně snaží propagovat mezi našimi občany náhradní rodinnou péči. Hledáme hlavně zájemce, kteří by se chtěli stát pěstouny pro děti, které ve své vlastní rodině vyrůstat nemohou.

Pěstounská rodina je rodina jako každá jiná rodina s dětmi. Je v ní plno veselých událostí, ale také se řeší různé starosti. Pěstouni však na to nejsou sami - mají podporu odborníků, mohou se kdykoliv obrátit na  doprovázející organizaci i na „svou“ sociální pracovnici. Samozřejmostí je i finanční podpora.

Zajímá Vás, jak výkon pěstounské péče vnímají sami pěstouni? Podívejte se na videospoty s názvem Dokázali změnit svět – aspoň některým dětem, které odbor sociálních věcí bezplatně natočil ve spolupráci s panem Petrem Rehankem, režisérem, scenáristou, kameramanem a občasným fotografem. Naši pěstouni ve videospotech odpovídají na osm otázek:

1. Co Vás na myšlenku stát se pěstounem přivedlo proč jste se rozhodli vychovávat dítě jiných rodičů?
  2. Jaké to bylo - podat  si žádost a projít posuzováním – zaškolit se na pěstouna?
  3. Pamatujete si první seznámení s Vaším pěstounským dítětem?
  4. Co se změnilo příchodem dítěte do Vaší rodiny, jak se chovalo dítě a jak Vy?
  5. Jaké to je nyní, když už  dlouho tvoříte jednu rodinu?
  6. Jak vnímají přijaté dítě Vaše děti a širší rodina?
  7. Pomáhá Vám při výkonu pěstounské péče někdo, máte se na koho obrátit, když potřebujete poradit?
  8. Co byste vzkázali všem, kteří o myšlence stát se pěstounem uvažují?

Videospoty naleznete na stránkách www.frydlantno.cz, (Zpravodajské kanály, Videokanál města) nebo na YouTube - stačí zadat název videospotů. Možná zjistíte, že některé pěstouny znáte i osobně!

Pro občany, které naše videospoty zaujmou a budou se chtít dozvědět o náhradní rodinné péči více, připravujeme i letos Besedu k náhradní rodinné péči v Městské knihovně Frýdlant  n. O., která se bude konat dne 13.10.2022 v době od 17:00 hodin.  Přijďte, dozvíte se zajímavé informace. Jste zváni!

Pro více informací kontaktujte Městský úřad Frýdlant n. O., odbor sociálních věcí, pracoviště ul. Hlavní 139, 739 11 Frýdlant n. O., kancelář č. 120, sociální pracovnici pro náhradní rodinnou péči Bc. Kateřinu Illésovou, tel.: 558 604 179, e-mail: killesova@frydlantno.cz.

Plakát Beseda k NRP1 2022.pdf
Datum vložení: 12. 9. 2022 15:31
Datum poslední aktualizace: 12. 9. 2022 15:37

dnes, středa 24. 4. 2024
čtvrtek 25. 4. slabý déšť 8/0 °C
pátek 26. 4. oblačno 11/0 °C
sobota 27. 4. oblačno 14/4 °C

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Na svatého Jiří rodí se jaro.