Zpravodaj MŽP

Zpravodaj MŽP 1

3/2020

Dobrý den,

v příloze vám posíláme další číslo Zpravodaje MŽP. Věnujeme ho odpovědnému nakupování, ekologicky šetrným výrobkům, Evropskému týdnu mobility, udržitelnému rozvoji - nezní to příliš srozumitelně a vypadá to složitě. Ale za těmi slovy je způsob života známý a dodržovaný předchozími generacemi. Vyrábět tak, abychom spotřebovali co nejméně surovin, zbytky ještě nějakým způsobem zpracovali, co nejméně ničili přírodu a své okolí, kupovali jen tolik, kolik beze zbytku využijeme, nadělali co nejméně odpadu a i ten se snažili ještě smysluplně použít, pohybovali se co nejvíce na vlastní pohon – to je pěšky nebo na kole.

Na takový způsob života v posledních letech, bohužel, většina z nás pozapomněla. Snažíme se dosáhnout ekonomického komfortu a blahobytu za každou cenu.  Až vyčerpaná příroda, ubývající druhová pestrost, omezené surovinové zdroje a také nepříliš povzbudivý zdravotní stav lidí, nás nutí k zamyšlení. Přitom je to velice prosté – dejme prostor zdravému rozumu, střídmosti a jednejme s rozmyslem. Státní instituce by nám v tom měly jít příkladem a vytvářet podmínky pro udržitelný způsob života pro všechny. Zpravodaj, který právě otevíráte, nabízí inspiraci a možnost se zapojit, aby nám to potom dál šlo více méně samo. Přejeme vám ničím nerušené čtení.

Další zájemci o zasílání Zpravodaje mohou napsat na adresu Zpravodaj@mzp.cz, kde také uvítáme vaše komentáře a nápady na témata, která vás zajímají.

Ministerstvo životního prostředí
Vršovická 1442/65 - 100 10 - Praha 10
tel.: +420 267 121 111  web: www.mzp.cz

3/2020

MZPZpravodaj_3-2020_final.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 4,13 MB
Datum vložení: 29. 10. 2020 12:35
Datum poslední aktualizace: 29. 10. 2020 12:37

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
pátek 26. 4. polojasno 11/0 °C
neděle 28. 4. jasno 19/6 °C

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Jiří a Marek - mrazem nás zalek.