Znáte spolky

Skauti

Obce Ostravice?

Znáte ostravické spolky?

Uplynulý rok nepřál společným akcím, na kterých se svou organizací podílejí ostravické zapsané spolky a sdružení. Naše obec si váží jejich činnosti a oceňuje aktivitu a ochotu těch, kteří spolky udržují v činnosti a starají se o jejich organizaci. Jsme rádi, že je tak vytvořena pestrá nabídka volnočasových aktivit jak pro děti, tak dospělé.

A jaké spolky v naší obci vlastně máme? O sportovní vyžití se stará a nabízí TJ Sokol Ostravice, Sportovky Ostravice , Podlysáci a Beskyďáček.   Klub rodičů Ostravice zajišťuje akce pro děti základní a mateřské školy i jejich rodiče, o zábavu a rozptýlení se velmi aktivně stará Klub ostravických seniorů (KOS). Moc nás těší činnost Skautu.  Místní folklór udržuje mezi dětmi i odrostlými soubor Grunik. Stále ve střehu je místní jednotka Sboru dobrovolných hasičů, četnost jejich výjezdů k menším i rozsáhlým případům je poměrně vysoká. Z dalších spolků nesmíme opomenout ty, které se specializují na určitou konkrétní činnost, např. Myslivecký spolek Horečka, Český rybářský svaz, Jezdecký oddíl Ostravice, Výtvarná skupina P. Bezruče, Český svaz včelařů a Obnova řemesel v Beskydech. Podporu obce má také Klub českých turistů a Spolek Beskydhost, který se aktivně zapojuje do řešení širších problémů spojených s turismem a obecní infrastrukturou.

Obec Ostravice tímto vyjadřuje podporu všem uvedeným organizacím. Neopomeneme ani na finanční podporu formou dotací, které jsou každoročně zařazovány do obecního rozpočtu.

Přejme si, aby činnost všech spolků nemusela být letos omezována a veřejnost se opět mohla účastnit svých oblíbených akcí!

Datum vložení: 30. 3. 2021 10:07
Datum poslední aktualizace: 7. 4. 2021 8:18

dnes, úterý 16. 4. 2024
středa 17. 4. déšť se sněhem 5/1 °C
čtvrtek 18. 4. slabý déšť 6/0 °C

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Teplé deště v dubnu - teplé dny v říjnu.