Výměnný pobyt dětí z Ostravice a Brezy

V loňském roce získala obec Ostravice v rámci přeshraniční spolupráce dotaci na výměnné pobyty žáků základní školy a na výstavbu skleníku.

Dotační program je zaměřen na vzdělávání žáků a zlepšování podmínek pro uplatnění našich žáků na trhu práce. V letošním roce se nám podařilo dokončit výstavbu skleníku a nyní připravujeme první výměnný pobyt žáků ZŠ obce Ostravice a ZŠ obce Breza. Žáci ZŠ přivítají dne 31. 5. 2018 své kamarády ze spřátelené obce Breza. Tento termín byl vybrán záměrně tak, aby se děti z Brezy mohly zúčastnit bohatého programu připravovaného k oslavě dne dětí. První den se žáci v dopoledních hodinách dozvědí něco z teorie o pěstování rostlin, bylinek a zeleniny, a odpolední výuku stráví v nově vybudovaném skleníku výsadbou letniček. Také si vyzkoušejí připravit salát z již vypěstované zeleniny. Po ukončení výuky se žáci zúčastní různých zábavných aktivit na hřišti a celý den ukončí večerním filmovým promítáním. Následující den bude zaměřen na výuku v přírodě s odbornou přednáškou v lesní školce.

Datum vložení: 22. 5. 2018 22:35
Datum poslední aktualizace: 15. 3. 2019 22:36

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
pátek 26. 4. polojasno 11/0 °C
neděle 28. 4. jasno 19/6 °C

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Jiří a Marek - mrazem nás zalek.