Rehabilitační centrum Čeladná zve na zahájení hlavní sezóny

Rehabilitační centrum Čeladná zve na zahájení hlavní sezóny 1

20. 5. 2023

V Ostravě 15. května 2023

Rehabilitační centrum Čeladná zve na zahájení hlavní sezóny

Rehabilitační centrum v Čeladné oficiálně zahajuje hlavní sezónu, a to v sobotu 20. května od 15 hodin na Lázeňském náměstí před Apartmánovým domem Lara. Největším hudebním lákadlem bude koncert Martina Chodúra a kapely Olympic revival. Vystoupí také Dětský pěvecký sbor ZŠ Čeladná, program pak zakončí hity 80. a 90. let v podání DJ. Děti jsou vítány, těšit se mohou na skákací hrad a oblíbené malování na obličej. Vstup na akci je zdarma.

„Našim pacientům i návštěvníkům tradičně nabízíme kulturní program a příležitost pro společné setkávání. K léčbě těla patří také péče o duši, proto považujeme za důležité rozvíjet kulturní i komunitní život v obcích pod Beskydy,“ řekl ředitel Rehabilitačního centra Čeladná Milan Bajgar.

Akce k zahájení lázeňské sezóny má podporu obce Čeladná, k pozvánce se proto připojil také starosta Pavol Lukša: „Jménem organizátorů bych rád všechny pozval do malebného prostředí rehabilitačního centra. Pojďme společně strávit květnové sobotní odpoledne do míst, které si kdysi oblíbil i velikán československého filmu Oldřich Nový. Věřím, že i během krátkého pobytu v tomto prostředí načerpáme pozitivní energii do dalších měsíců.“

Rehabilitační centrum Čeladná pořádá během roku hned několik kulturních akcí a připomíná památku slavných rodáků z kraje, zejména sochaře Albína Poláška či básníka Josefa Kaluse.  Historie centra se datuje do roku 1902, kdy ostravský lékař Jan May koupil pozemek statku spolu s několika dalšími budovami a z nich vybudoval lázně. Splnil si tak svůj sen a za svou mnohaletou, obětavou a často nezištnou péči o pacienty si získal přízvisko lékař lidumil. Jan May považoval vliv čisté přírody a prostředí za jeden z prvků úspěšné léčby svých pacientů. K léčbě využíval rašelinu z beskydských slatin a další, na tehdejší dobu moderní léčebné metody.

Kontakt pro média

Jindřich Vaněk, tel: 605 88 88 38, mail: vanek@silverbc.cz

Datum vložení: 16. 5. 2023 13:28
Datum poslední aktualizace: 16. 5. 2023 13:30

pondělí 22. 4. mírné sněžení 4/-3 °C

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.