Projektový den s podpalinkami

20. 9. 2022

Projektový den s podpalinkami

Třída plná nářadí

Dne 20. 9. se ve třídě Broučci MŠ Ostravice řezalo, stavělo a bouralo. Abych se vyjádřila jasně nebourala se mateřská škola, ale stavby z malých bukových destiček (podpalinek), ze kterých lze postavit věž vysokou i 5 m. Postavit takovou točitou věž je velký um, o tom by mohl p. Samuel Fojtů ze Zubří vyprávět, anebo si o jeho českém rekordu můžeme přečíst.

A právě tohoto krásného zářiového dne si malí Broučci zahráli na truhláře, modeláře a stavbaře. Děti pod vedením zkušeného rekordmana řezaly buková dřívka pravidelnými tahy pilky, aby se dílo zdařilo. Vlastnoručně vyrobená letka z podpalinek se zanedlouho proháněla vzduchem vonícím pilinami z bukového lesa. V herně vyrůstaly věže se čtvercovou základnou tyčící se k úrovni dětských hlaviček upřeně hledíc na dílo hodného uznání (viz foto). Ještě větší radost bylo vidět v žasnoucích očích, když se jedním pohybem ruky sesula věž pomalu dolů, jako by se propadala.

Tento den si děti krásně užily, vědomy toho, že tvořit se dá z čehokoli, když je dobrá vůle a chuť do práce. Na památku si odnesly domů vlastnoručně vyrobené letadélko z bukových dřívek.

MŠ Ostravice

Datum vložení: 26. 10. 2022 9:48
Datum poslední aktualizace: 26. 10. 2022 9:54

dnes, sobota 20. 4. 2024
neděle 21. 4. sněžení 3/-1 °C
pondělí 22. 4. mírné sněžení 4/-3 °C
úterý 23. 4. slabý déšť 6/-2 °C

Duben hojný vodou - říjen vínem.

O svaté Anselmeně semeno do země.