Ocenění pro pěstouny

Ocenění pro pěstouny si převzali Macháčovi a Flejberkovi, poděkování patřilo i pěstounce Ivaně Škrlové

Sobotní Den pěstounství byl příležitostí poděkovat všem, kteří nabídli opuštěným dětem rodinné zázemí. Součástí bohatého programu volně přístupného i pro veřejnost bylo také udělení tří ocenění pěstounům. Získali je manželé Macháčovi z Ostravice, manželé Flejberkovi z Dolních Životic a Ivana Škrlová z Šenova u Nového Jičína.

„Životní osudy dětí, které nemohou vyrůstat ve své biologické rodině, bývají často velmi smutné. Jakmile se ovšem objeví lidé ochotní těmto dětem nabídnout otevřenou náruč, rodinné zázemí a pochopení, začíná se příběh přepisovat jasnějšími barvami. Každý pěstoun je výjimečný, každý si zaslouží poděkování a respekt. Tři ocenění, která jsme letos udělili, mají být konkrétními příklady a možná i inspirací pro celou společnost,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil, který se celého Dne pěstounství zúčastnil.

„Bylo mi ctí stisknout ruku lidem, kteří mají tak velké srdce, že do něj dokážou přijmout děti, které potkala tak nešťastná událost, jako je ztráta rodinného zázemí. Ocenění jsem předal Daniele a  Petrovi  Macháčovým z Ostravice, kteří začínali jako pěstouni na přechodnou dobu. Citlivě dokážou reagovat na potřeby dětí a jsou otevření kontaktům těchto dětí s biologickou rodinou. Uznání si zaslouží i Marta a Václav Flejberkovi z Dolních Životic, kteří pěstounským dětem zasvětili celý svůj život, vychovali celkem 12 dětí. Třetí ocenění pak získala paní Ivana Škrlová,“ vyjmenoval náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

Paní Ivana Škrlová si ocenění osobně nepřevzala, den před konáním akce převzala do pěstounské péče na přechodnou dobu roční dítě. „Sice bychom se rádi s paní Ivanou na Dni pěstounství setkali, ale dala přednost děťátku, které to v tu chvíli potřebovalo nejvíce. Je to krásný příklad obětavosti všech pěstounů a pěstounských rodin. O paní Ivaně vím, že měla v péči řadu dětí s různými zdravotními komplikacemi.  Všechny tyto děti u ní rozkvetly, uzdravily se a jsou už trvale u svých náhradních rodičů,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Navrátil. Ocenění pěstouni získali čestná uznání, dárkové poukazy na wellness pobyt v Jeseníku a další dárky.

Všichni pěstouni měli příležitost zdarma navštívit Svět techniky či vyjet na Bolt Tower.  Akci navštívilo přes dva tisíce lidí, všichni si za krásného počasí užili bohatý doprovodný program, také se mohli dozvědět podrobnosti o pěstounské péči. „Všem, kteří se na přípravě a hlavně realizaci celého Dne pěstounství velmi děkuji. To největší poděkování však patří především náhradním rodičům, kteří o přijaté děti s láskou pečují,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil.

Zdroj informací: Moravskoslezský kraj

Datum vložení: 18. 10. 2019 8:15
Datum poslední aktualizace: 18. 10. 2019 8:56

dnes, pátek 29. 3. 2024
sobota 30. 3. jasno 19/8 °C
neděle 31. 3. jasno 18/12 °C
pondělí 1. 4. slabý déšť 18/7 °C

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.