Obec Ostravice se připojila k projektu Obálka do lednice neboli IN.F. Obálka.

Obec Ostravice se připojila k projektu Obálka do lednice neboli IN.F. Obálka. 1

Lze vyzvednout zdarma na obecním úřadě

Obálka do lednice neboli IN.F.Obálka je tady!

Obec Ostravice se připojila k projektu Obálka do lednice neboli IN.F. Obálka.

Jedná se o projektovou aktivitu Moravskoslezského kraje pod osobní záštitnou náměstka hejtmana pro sociální oblast Jiřího Navrátila MBA, z projektu „ Informace jako forma ochrany osob v seniorském věku“.  Aktivita je zaměřená na zvýšení kvality života seniorů a podporu jejich bezpečí.

IN.F.Obálky lze vyzvednout zdarma na  obecním úřadě (u p. Lojkáskové  a  Kubačákové) nebo na pobočkách Senior point.

• IN.F.Obálka (= Informace jako Forma ochrany) je plastová obálka, která obsahuje informační leták s pokyny k vyplnění, formulář k vyplnění, propisku, magnetu nebo samolepku (s nápisem: Zde je IN.F.Obálka, s telefonními čísly na složky záchranného systému).
  • IN.F.Obálka slouží k předání údajů o zdravotním stavu, užívaných lécích, kontaktech na příbuzné či blízké, v případě, že se senior v domácnosti ocitne v nebezpečí či ohrožení života, složkám záchranného systému, které jsou o této aktivitě informovány.
  • IN.F.Obálka může přispět k efektivnímu zajištění pomoci v situaci tísně, ohrožení zdraví nebo života. Je třeba vyplnit formulář s požadovanými údaji a vložit jej zpět do plastové obálky a umístit do lednice, nejlépe do vnitřní přihrádky dveří. Samolepkou nebo magnetkou označit dveře lednice nebo dveře z vnitřní strany bytu a tím způsobem budou informovány zasahující záchranné složky.

Tento projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu České Republiky a rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Datum vložení: 22. 1. 2020 10:22
Datum poslední aktualizace: 22. 1. 2020 10:24

dnes, středa 24. 4. 2024
čtvrtek 25. 4. zataženo 9/0 °C
pátek 26. 4. skoro jasno 12/1 °C

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Do sucha zaseti do svatého Jiří jest velmi dobře, ale do mokra je hrob.