Naše obec hostila starosty

Na Národní konferenci VENKOV 2023

Naše obec hostila starosty
Ostravice hostila Národní konferenci VENKOV 2023.  V půlce června se na ní sjeli odborníci a starostové z celé České republiky, kteří řeší problematiku rozvoje venkova. Nechybělo na ní i vedení naší obce.
Mimo workshopy a plenární zasedání, která probíhala v Kulturním centru ve Frýdlantu nad Ostravicí, měli účastníci naplánovány exkurze do okolí. Jedním z míst, kam dojeli, byl i Beskydský pivovárek na Ostravici. Zde pro ně bylo připraveno pohoštění.
„Paní učitelka Ivana Mrkvová spolu s ostravickými skauty přichystali krásnou výzdobu v pivovárku a namalovali obraz z Beskyd,“ pochválila starostka Pavlína Stankayová.
Konference se konala pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, náměstka hejtmana Jana Krkošky, předsedy Asociace soukromého zemědělství ČR Jaroslava Šebka a starostky Frýdlantu Heleny Pešatové. Hlavními tématy byla společná zemědělská politika, pozemkové úpravy i ekologická opatření v krajině. Starostové řešili také udržitelnou produkci potravin, infrastrukturu na venkově, posílené komunity, přístup ke službám v obcích či sociální inovace.

Datum vložení: 6. 6. 2023 10:38
Datum poslední aktualizace: 6. 6. 2023 10:44

dnes, čtvrtek 18. 4. 2024
pátek 19. 4. déšť se sněhem 7/0 °C
sobota 20. 4. sněžení 4/0 °C
neděle 21. 4. mírné sněžení 1/-2 °C

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Ženská chuť, panská láska a dubnové počasí vždy nestálé bývá.