Klub rodičů MŠ Ostravice pořádal

Klub rodičů MŠ Ostravice pořádal 1

Pohádkové putování Jeníčka a Mařenky

Pohádkové putování Jeníčka a Mařenky

Bylo nebylo, dávno tomu. Těmito slovy začíná každá správná pohádka. Jen ta naše začíná trochu jinak – bylo nebylo, 4. října putoval Jeníček s Mařenkou do Ráje dřevěných soch. Mohlo by se zdát, že jsme tu pohádku trochu popletli, ale opak je pravdou. Toho zmíněného krásného dne totiž uspořádal Klub rodičů pohádkové odpoledne pro děti. Mnoho „Jeníčků a Mařenek“ nejen z mateřinek, ale i prvňáci a druháci ze základky se vydali na dobrodružnou cestu plnou překážek a úkolů. Rodičům z klubu budiž ke cti, že se zuby nehty nedrželi původní předlohy a děti tak nemusely šplhat na strom a hledat v dálce světýlko. Což ovšem neznamená, že se ve finále vyhnuly ježibabě. Ale hezky popořádku.

Naše pohádkové putování začalo na zahradě mateřské školy. Tady malí nedočkavci dostali papírová srdce, do kterých si zaznamenávali splněné úkoly na jednotlivých pohádkových stanovištích. Není divu, že si svá srdíčka dítka hlídala jako oko v hlavě. Na své cestě tak Jeníčkové a Mařenky malovali na kameny, poznávali bylinky, hádali, kde mají zvířátka své pelíšky, lovili rybičky nebo navlékali čertovy korálky. A to vše za asistence vodníků, čertů, Křemílka a Vochomůrky a nechyběla ani dvojice nešiků „A je to“. A konec nemohl být kde jinde než v perníkové chaloupce. V našem případě tedy v Ráji dřevěných soch, kde čekaly hned dvě ježibaby. Naštěstí nebyly zlé a děti se nemusely prokazovat dostatečně tlustými prstíčky, nýbrž ke kýžené odměně zcela postačila vyplněná papírová srdce, která se vyměňovala za srdce z perníku. Po náročné cestě přišly vhod i dobroty, které tentokrát napekly maminky (a možná i tatínkové) a málokdo si pak nechal ujít táborák a opečené buřty.

A zazvonil zvonec a pohádky ještě není konec. Nejdřív je třeba poděkovat všem rodičům, kteří tuto krásnou akci připravili, samozřejmě i všem účastníkům a v neposlední řadě i sluníčku, které se na nás celé odpoledne smálo. A to je konec.

Za Klub rodičů MŠ Ostravice

Datum vložení: 26. 10. 2022 9:45
Datum poslední aktualizace: 26. 10. 2022 9:47

dnes, pátek 29. 3. 2024
sobota 30. 3. jasno 19/9 °C
pondělí 1. 4. slabý déšť 20/8 °C

Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Velký pátek deštivý - dělá rok žíznivý.