Informace MAS Frýdlantsko - Beskydy

Informace MAS Frýdlantsko - Beskydy 1

K vybraným projektům, kterým budou poskytnuty dotace z EU

Místní akční skupina Frýdlantsko – Beskydy vybrala 21 projektů, kterým bude poskytnuto přes 8 milionů korun z dotací EU

Od 25. února do 29. března letošního roku probíhal příjem žádostí v rámci druhé výzvy Místní akční skupiny Frýdlantsko Beskydy (MAS) v Programu rozvoje venkova. V sedmi oblastech, které byly v rámci výzvy vyhlášeny, bylo přijato celkem 31 žádostí s celkovou požadovanou výší dotace přes 10 mil. Kč. Z původních 31 žádostí jak zemědělců, zpracovatelů potravin, tak i nezemědělských podnikatelů navrhla MAS 21 projektových záměrů k podpoře v celkové hodnotě přes 8 mil. Kč. Momentálně u některých projektů probíhají výběrové řízení, samotná realizace proběhne u většiny projektů v roce 2020. „Můžeme se tak těšit například na novou lesní stezku ve Frýdlantu nad Ostravicí, na naučnou včelařskou stezku v Bašce, turistická odpočívadla na Ondřejníku. Nemalé finanční prostředky pomůžou i zemědělcům na pořízení nové zemědělské techniky“ řekla manažerka MAS Frýdlantsko – Beskydy Zuzana Pavlisková.

I přes velký zájem o dotace prostřednictvím MAS zůstaly finanční prostředky na 3. výzvu, která bude vyhlášena začátkem roku 2020. Tato výzva bude obsahovat i nové aktivity k podpoře, např. vybavení kluboven, hasičských zbrojnic apod. O více informací se obraťte na kancelář Místní akční skupiny Frýdlantsko Beskydy (www.masfb.cz).

Informace MAS Beskydy k vybraným projektům

MAS_Beskydy_Informace-k-vybraným-projektům.pdf
Datum vložení: 17. 6. 2019 16:22
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2019 16:29

neděle 21. 4. mírné sněžení 0/-2 °C
pondělí 22. 4. mírné sněžení 1/-1 °C

Duben hojný vodou - říjen vínem.