Oprava střechy DPS Gastum

Lešení u DPS

Střechy obecních budov budou potřebovat větší péči, do střech by zatékat nemělo. Střecha DPS Gastum to má částečně za sebou, střecha ZŠ Ostravice na svou rekonstrukci stále čeká.

S jarními dešti se opět připomenula lety zanedbává a zubem času zdecimovaná střešní krytina budovy Domu s byty pro seniory (DPS Gastum). V minulosti bylo na částech střechy realizováno záplatování. Záplatovat záplaty však již není možné, poněvadž v několik místech se průsaky projevily zatékáním až do interiéru budovy. Bylo tedy nutné bez dalšího otálení havarijní stav krytiny opravit, a to způsobem, kdy byla střešní krytina, včetně podkladních vrstev, zcela odstraněna. Částečně byl vyměněn lety promáčený, ztrouchnivělý a navíc špatně odvětrávaný prkenný záklop střechy. V součtu s pracemi provedenými minulý rok je dnes opravena větší polovina střechy. Do budoucna nás tedy jistě čeká oprava zbylé části.

Opravy těchto havarijních stavů jsou financovány tzv. „natvrdo“ z obecního rozpočtu, bez použití dotací, a tak tyto investice mají přímý dopad do cash-flow obce. Tyto nutné výdaje budou mít v „době koronavirové“, z důvodu predikovaného výpadku příjmu sdílených daní, neblahý dopad na hospodaření obce.  Střecha je ale střecha, tady není jiná možnost než opravovat, finance na to být prostě musí.

Závěrem bychom chtěli všem obyvatelům budovy poděkovat za trpělivost při rekonstrukci střechy, kdy zejména konstrukce lešení omezovala jejich pohyb kolem domu.

Datum vložení: 14. 5. 2020 12:49
Datum poslední aktualizace: 10. 9. 2021 10:58

pondělí 22. 4. mírné sněžení 4/-4 °C

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.