Jaká bude Tříkrálová sbírka 2022?

Jaká bude Tříkrálová sbírka 2022? 1

Informace Charity Frýdek-Místek

Jaká bude Tříkrálová sbírka 2022?

Tak to je asi otázka, na kterou nikdo neznáme přesnou odpověď. „Všechno připravujeme tak, aby mohla sbírka proběhnout jako tomu bylo dříve v minulosti, tedy i s koledníky,“ líčí koordinátorka Tříkrálové sbírky v Charitě Frýdek-Místek Silvie Vojkovská, „Chystáme pokladničky, tašky s cukříky a kalendáříky pro dárce, drobné dárky a něco na zub pro koledníky. Koledování bude probíhat, tedy pokud to situace umožní, od 1. do 16. ledna 2022.“

Po stejnou dobu bude možné přispět v rámci Tříkrálové sbírky také do statických pokladniček, které budou rozmístěny stejně jako loni v kostelích, úřadech, informačních centrech, některých obchodech, lékárnách, apod. „Seznam míst bude v lednu na našich webových stránkách a bude průběžně aktualizován. Tato možnost se loni osvědčila a bude určena pro ty, kdo budou chtít přispět přímo do pokladničky ve své obci nebo městě a koledníky nepotkají nebo koledníci nebudou moci vůbec vyjít.“ doplňuje Vojkovská. Další z novinek, kterou přinesl loňský covidový ročník a která bude pokračovat i v příštím roce, je možnost využít možnost bezhotovostního příspěvku do sbírky, a to buďto přes platební bránu na webu Tříkrálové sbírky www.trikralovasbirka.cz nebo platbou přímo na účet s využitím VS pro frýdeckomísteckou Charitu viz přiložená grafika. Tato možnost bude až do konce ledna 2022.

A jak Charita Frýdek-Místek získané prostředky využije. „Záměry na využití Tříkrálové sbírky jsou podobné jako v minulosti. Podpoříme jimi rozvoj a provoz mobilní hospicové péče naší Salvie a doučování v sociálně potřebných rodinách. Část prostředků půjde na spolufinancování nákupu potřebných automobilů pro terénní služby, tak abys se naše pracovnice bezpečně dostaly ke svým klientům. Zbytek pak použijeme na plánovanou rekonstrukci v Domově pokojného stáří a zřízení tréninkového bytu pro lidi s duševním onemocněním.“ nastiňuje ředitel Charity Frýdek-Místek Martin Hořínek.

Pokud by se chtěl kdokoli zapojit do koledování nebo organizace Tříkrálové sbírky a osobně se tak účastnit této tradiční a největší sbírkové akce, bude více než vítán a neodejde s prázdnou. Kontakt na koordinátorku za Charitu Frýdek-Místek Silvii Vojkovskou je silvie.vojkovska@charitafm.cz, 733 741 564. Děkujeme.

Datum vložení: 26. 11. 2021 9:59
Datum poslední aktualizace: 26. 11. 2021 10:03

oblačno 12 °C 0 °C
pondělí 29. 4. zataženo 21/10 °C

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.