Jak jsme čekali na Ježíška

MŠ Ostravice

Jak jsme čekali na Ježíška

Čekání je vždy pro člověka dlouhé, nezáživné, těžké. Pro děti je ještě náročnější, je to prostě nuda a nikdo to nemá rád. Když se čas vyplní prací, zpěvem a tvořením, to potom čas utíká rychleji. Ani se nenadějeme a vytoužený den je tady. Pro naše předškoláky začaly přípravy na Vánoce už 22. 11. Děti a rodiče z MŠ Ostravice vzali jedlové větve, tavné pistole, blýskavé ozdoby, šišky, stuhy a tvořily až do večerních hodin, kdy byly stoly plné svícnů, adventních věnečků a andílků. Školní kuchyňkou zavoněly první perníčky a báječný nealko punč. Tyto, a ještě další výrobky ozdobily jarmark, který proběhl 25.11. v ZŠ. Přišel čas, kdy jsme zažehli první adventní svíci a malí předškoláci pomohli rozsvítit ostravický vánoční strom za zpěvu koled. Pak už advent mohl začít. Nejdříve bylo potřeba si ujasnit, jak dlouho budeme na Ježíška čekat, proto se 1. prosince ve třídách objevily adventní věnce se čtyřmi svícemi, a také adventní kalendář s 24. kapsičkami, kde se každý den objevil nový úkol. Když jsme splnili pátý prosincový úkol, zavítala k nám nebeská návštěva, sám sv. Mikuláš s ubrblaným čertem. Jak byly děti rády za dárečky a někteří i za to, že už čert odešel, si můžete prohlédnout na fotografiích. Naše čekání jsme si ještě více zkrátili tvořením svícnů, baněk i přáníček pro rodiče na besídku. S babičkou Vendou jsme se pustili na velkou výpravu za hvězdičkou, která nám zazářila při naší pomyslné cestě do Betléma. Když na adventním věnci plápolal 4. plamínek, věděli jsme, že už to brzy bude. Nazdobili jsme stromeček, napekli další perníčky, zkontrolovali, zda dopis pro Ježíška už zmizel z okna, zaskotačili v bílé sněhové peřině na zahradě a se zatajeným dechem nejistě očekávali, zda Ježíšek přijde. Naše čekání se vyplatilo, opravdu se pod stromečkem objevily dárečky. Bylo jich letos hodně, děti si je za své úsilí zasloužily.  Prožili jsme krásné chvíle plné nadšeného úžasu dětí z vánočního zázraku. Nám se adventní čas zkrátil na minimum, podařilo se to také díky Vám rodičům a přátelům školy. Proto bychom Vám chtěli za vše poděkovat a popřát krásné vánoční svátky plné zdraví, lásky a pohody.

MŠ Ostravice

Datum vložení: 20. 12. 2022 13:40
Datum poslední aktualizace: 20. 12. 2022 13:46

oblačno 13 °C 0 °C
pondělí 29. 4. zataženo 21/10 °C

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.