Výtvarná skupina Petra Bezruče

Výtvarná skupina Petra Bezruče v Ostravici vznikla v roce 1970 a každoročně pořádá v obci „Výstavu zájmové umělecké činnosti v Beskydech“. Zakladatelem výtvarné skupiny a jejím aktivním členem je ostravický řezbář a malíř Jan Satina.

Výstava se koná každý rok po dobu 4 – 5 týdnů v měsících červenec a srpen. Za dobu více než čtyřiceti let tu vystavovalo na 150 místních lidových tvůrců z regionu Beskyd své obrazy, grafiku, samorosty, keramiku, fotografie, dřevořezby, práce z kovu, práce ze dřeva, paličkování, výšivky, háčkování, koláže, kožené výrobky a mnohé jiné ukázky lidové tvorby.

Výstavu navštěvuje každý rok více než tři tisíce tuzemských i zahraničních návštěvníků a tak se stala na Ostravici již dlouhodobou tradicí.

Více informací o Výtvarné skupině Petra Bezruče.

Datum vložení: 19. 3. 2019 19:47
Datum poslední aktualizace: 30. 10. 2019 12:59

14. 12. 2019

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 500m srážky sněhové. Denní teploty 3 až 7°C. Noční teploty 2 až -2°C.

V prosinci-li zima, sníh-li hojně lítá, hojnost všady bývá žita.

Máme-li v prosinci hojnost ledu a sněhu, bývá úroda žita.