Výtvarná skupina Petra Bezruče

Výtvarná skupina Petra Bezruče v Ostravici vznikla v roce 1970 a každoročně pořádá v obci „Výstavu zájmové umělecké činnosti v Beskydech“. Zakladatelem výtvarné skupiny a jejím aktivním členem je ostravický řezbář a malíř Jan Satina.

Výstava se koná každý rok po dobu 4 – 5 týdnů v měsících červenec a srpen. Za dobu více než čtyřiceti let tu vystavovalo na 150 místních lidových tvůrců z regionu Beskyd své obrazy, grafiku, samorosty, keramiku, fotografie, dřevořezby, práce z kovu, práce ze dřeva, paličkování, výšivky, háčkování, koláže, kožené výrobky a mnohé jiné ukázky lidové tvorby.

Výstavu navštěvuje každý rok více než tři tisíce tuzemských i zahraničních návštěvníků a tak se stala na Ostravici již dlouhodobou tradicí.

Datum vložení: 19. 3. 2019 19:47
Datum poslední aktualizace: 26. 3. 2019 13:06

21. 9. 2019

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Pěkné růže v zahrádkách věští pěkný podzimek a pozdní zimu.

Svatého Matouše - každé jablko se ukouše.