Záměr přemístění pomníku obětem válek.

Záměr přemístění pomníku obětem válek. 1

Obec Ostravice nyní předkládá veřejnosti architektonickou studii na rozšíření místního hřbitova a přemístění památníku padlých hrdinů.

Tento záměr byl poprvé představen na dubnovém zasedání ZO a občanům Ostravice bylo přislíbeno, že se k této věci budou mít příležitost vyjádřit.

Co by se tedy u ostravického katolického hřbitova změnilo a co k takové změně vedení obce vede? Hlavním důvodem je malý prostor v bezprostřední blízkosti pomníku, který nedovoluje bezpečné seskupení většího počtu lidí při veřejných akcích, např. u příležitosti konce 2. sv. války nebo výročí vzniku naší republiky. Když se k oslavě tohoto výročí přidá i lampionový průvod, kterého se účastní hlavně děti, může být jejich bezpečnost opravdu ohrožena.  Větší bezpečnost by jistě ocenili i smuteční hosté pohřbů, kteří by mohli s pohřebním průvodem vcházet na hřbitov z boční strany, ne z hlavní frekventované silnice.

A v neposlední řadě je důvodem změn celkové zkulturnění vstupní části  hřbitova ze strany od kostela Nejsvětější Trojice.

Nové umístění pomníku a veškeré úpravy, které tato studie předkládá, se odehrávají výhradně na pozemcích obce. Počítá se s rozšířením prostoru hřbitova o odpočinkovou plochu zeleně, do které by byl stávající pomník umístěn. Komunikace vedoucí okolo hřbitova bude zneprůjezdněna osazením dvou vstupních bran a bude určena pro pěší. Tato komunikace bude svou úrovní navazovat na předprostor  bývalé márnice, která bude přestavěna na veřejné WC pro návštěvníky hřbitova.  Přestavba staré márnice a zřízení WC však nejsou součástí tohoto projektu, jejich realizace proběhne nezávisle na zmiňovaných úpravách .

Rozšíření hřbitova s přemístěním pomníku padlých hrdinů  bychom chtěli financovat z dotačních prostředků, budeme tedy vyčkávat na vhodný dotační titul, ke kterému je však nutné mít zhotovený projekt. Proto je nyní řada na vás, vážení spoluobčané, abyste i vy vyjádřili svůj názor k dané záležitosti. Prezentaci s podrobným komentářem či videoprezentaci si prohlédněte. Své připomínky můžete posílat na ou.ostravice@obec-ostravice.cz.

Za vaše příspěvky předem děkujeme.   Vedení obce Ostravice

Ideový návrh rozšíření hřbitova.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 13,59 MB
Datum vložení: 27. 4. 2021 19:51
Datum poslední aktualizace: 27. 4. 2021 20:17

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
pátek 26. 4. oblačno 11/0 °C
sobota 27. 4. oblačno 14/4 °C
neděle 28. 4. jasno 17/6 °C

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Svatého Marka deštivo - sedm týdnů blátivo.