Ladná Čeladná uvede známé české kapely

Ladná Čeladná uvede známé české kapely

Ostrava 8. července 2021 – Již za čtyři týdny odstartuje šestý ročník Ladné Čeladné, která letos připadá na 6. a 7. srpna. Po loňské vynucené pauze, způsobené epidemií koronaviru, se do podhorské obce v Beskydech sjedou známé osobnosti české hudební scény i mladé nadějné kapely. Mezi hlavní hvězdy patří Vypsaná fixa, Janek Ledecký, Vltava, Kapitán Demo či Pavel Dobeš. Bohatý program je připraven také pro malé návštěvníky – kromě koncertů speciálně zaměřených na dětské publikum nebudou chybět kreativní dílny, interaktivní program, deskové hry, soutěže a nejrůznější atrakce.

Ladná Čeladná je od počátku koncipovaná jako rodinný festival a tomu odpovídá výběr účinkujících. „Hity Janka Ledeckého jsou známé napříč generacemi, podobně Vypsaná fixa se svou bezmála třicetiletou historií oslovuje mladší i starší publikum, na Ladnou Čeladnou se proto perfektně hodí. Program nabídne klidnější momenty, například vystoupení Pavla Dobeše, ale také svéráznou show Kapitána Dema či koncert nabitý balkánskými rytmy v podání německé kapely Batiar Gang. Hudební fajnšmekry pak jistě potěší Vltava se svým osobitým hudebním stylem a poetickými texty,“ přibližuje hlavní hvězdy letošního ročníku ředitel festivalu Jindřich Vaněk. Z dalších interpretů stojí za pozornost kupříkladu písničkářka s beskydskými kořeny Kaczi, balancující mezi folkem, popem a šansonem, nebo ostravská pětice Nedivoč, jež v minulosti spolupracovala třeba s Marií Rottrovou nebo Ondřejem Rumlem. Pro děti (a nejen pro ně) je určen interaktivní koncert Bombarďák z dílny divadelníka Jiřího Jelínka či vystoupení Mixle v piksle, při kterém zpěvák z Vypsané fixy spolu s dalšími hudebníky odehrají známé dětské písničky v rokenrolových aranžích.

Program pro děti nabitý tvořivostí a pohybem

Malí návštěvníci se mohou těšit také na divadelní představní nebo projekt Celé Česko čte dětem, v rámci něhož vystupující umělci a další hosté předčítají pohádky. V herní zóně bude možno vyzkoušet stolní hry značky Mindok, letošní novinkou jsou ručně vyráběné, (nejen) deskové, hry z dílny Jiřího Šebesty, jenž vytváří originální hry ze dřeva, kovu, kamení a dalších netradičních materiálů. Dětská zóna dále nabídne nejrůznější pohybové aktivity, například mobilní hřiště, kde si návštěvníci boudou moci zkusit své dovednosti při para sportech, jako para florbal, para basketbal či při sportu boccia, což je para varianta francouzské hry pétanque.

Vstupenky v online předprodeji

Vstupenky na festival je možno zakoupit online přes oficiální stránky festivalu a s ohledem na očekávaná zvýšená bezpečnostní a hygienická opatření, reagující na onemocnění covid-19, pořadatelé apelují na využití online nákupu. „Odbavení návštěvníků s již zakoupenými vstupenkami bude rychlejší a také ceny v předprodeji jsou oproti cenám na místě zvýhodněné,“ podotkl Jindřich Vaněk. Vstupenky, které si lidé koupili na loňský ročník, zůstávají v platnosti. Konkrétní nařízení a epidemiologická pravidla, která bude potřeba na festivalu dodržovat, pořadatelé zveřejní na webových stránkách a Facebooku festivalu. V případě opakování loňského scénáře, kdy by se festival nemohl uskutečnit kvůli epidemiologickým restrikcím, organizátoři garantují automatické vrácení vstupného.

Informace ke vstupenkám

Dvoudenní vstupenka                                                                  510 Kč

Dvoudenní vstupenka VIP                                                          1200 Kč

Jednodenní vstupenka                                                                380 Kč

Děti do 4 let                                                                                      zdarma

Dvoudenní vstupenka Dětská (4-15 let)                                 270 Kč

Jednodenní vstupenka Dětská (4-15 let)                                               215 Kč

Dvoudenní vstupenka 2 dospělí a dítě (do 15 let)             930 Kč

Rodinné vstupné 2 dospělí a 2 děti (do 15 let)                   1 160 Kč

Rodinné vstupné 2 dospělí a 3 děti (do 15 let)                    1 370 Kč

Dvoudenní vstupenka pro 1 osobu ZTP, ZTP/P                    250 Kč

Jednodenní vstupenka pro 1 osobu ZTP, ZTP/P                  200 Kč

Kontakt pro média: Michaela Vávrová, mluvčí festivalu Ladná Čeladná

email: vavrova@silverbc.cz, tel: 605 904 777

Více informací o festivalu na: www.ladnaceladna.czhttps://www.facebook.com/ladnaceladna

Pořadatelem akce je SILVER B.C., s.r.o.

Partneři festivalu: Obec Čeladná, Čechymen, Radegast, Kofola, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Česká pošta, Beskydské rehabilitační centrum, Oriental, ADSLs, Outdoor energy, Mindok, Railreklam

Mediální partneři: Hitrádio Orion, Moravskoslezský deník, TV Polar

Za podpory: Nadace ČEZ, MSK

Leták

_TZ - Ladná Čeladná uvede známé české kapely (003).docx
Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 145,63 kB
Datum vložení: 8. 7. 2021 10:15
Datum poslední aktualizace: 8. 7. 2021 12:18

neděle 21. 4. mírné sněžení 0/-2 °C
pondělí 22. 4. mírné sněžení 1/-1 °C

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.